Mediamuuntimet

Laaja valikoima mediamuuntimia lähiverkon kaikiin tarpeisiin.

Kupari/kuitumuuntimien mallimme ovat käyttövarmoja ja sopivat moniin käyttötarkoituksiin. Myymme myös xDSL-tuotteita. Valikoimassamme on ADSL2- ja VDSL-sovittimet. VDSL-sovittimilla voidaan toteuttaa esimerkiksi symmetrinen 100/100M linkki tavallisen puhelinparin yli.

  MC-100CM

Mediamuunnin 10/100Base-T <-> 100Base-FX (SC,MM), 1310nm

  MC-110CS

Mediamuunnin 10/100Base-T <-> 100Base-FX (SC,SM), 1310nm

  MC-200CM

Mediamuunnin 1000Base-T <-> 1000Base-SX (SC,MM) 220/550m, 850nm

  MC-210CS

Mediamuunnin 1000Base-T <-> 1000Base-LX (SC,SM), 15km

  GT-802

Mediamuunnin 10/100/1000Base-T <-> 1000Base-SX (SC,MM) 220/550m

  GT-802S

Mediamuunnin 10/100/1000Base-T <-> 1000Base-LX (SC,SM) 10km

  GT-805A

Mediamuunnin 10/100/1000Base-T <-> SFP

  VC-231

VDSL2 konvertteri, 100Mbit/s VDSL(RJ-11) + 10/100BaseT