CWDM SFP/GBIC

CWDM SFP/GBIC-travceiverit toimivat tietyllä aallonpituudella, 1270nm - 1610nm. Asennetaan aktiivilaitteeseen. Aallonpituus riippuu käytettävän mux-portin aallonpituudesta. Tarvitaan yksi kappale yhteyden kumpaankin päähän.

(xx = aallonpituuden kaksi keskimmäistä numeroa, 1270 – 1610 nm)

  CWDM-GBIC-1xx0

1.25Gb/s CWDM GBIC 1xx0 nm Transceiver. 22 dB

  CWDM-GBIC-0xx0

1.25Gb/s CWDM GBIC 1xx0 nm Transceiver. 32 dB

  CWDM-GBIC-0xx0

1.25Gb/s CWDM GBIC 1xx0 nm Transceiver. >35 dB